Фейенорд избухна със седем гола във вратата на Шахтьор
Нидерландският тим разгроми украинския си противник

Фейенорд влезе като фаворит за победата срещу Шахтьор Донецк в реванша от 1/8-финалите в Лига Европа, но надали някой е очаквал разгромния успех със 7:1 за нидерландския тим. Така по категоричен начин “червено-белите” продължиха напред в турнира, като общият резултат от сблъсъка е 8:2.

Още в 9-ата минута Фейенорд поведе с гол на Сантяго Хименес. Турският национал Оркун Кьокджю вкара две попадения в 24-ата и 38-ата минути и така домакините имаха аванс от 3:0 на почивката.

След паузата Фейенорд бе още по-силен. Идриси се разписа на два пъти до 60-ата минута, а в 64-ата Джаханкбаш вкара за 6:0.

В 67-ата минута Данило отбеляза седми гол във вратата на Шахтьор. Украинският тим просто не изглеждаше в състояние да се противопостави на съперника.

Гостите реализираха почето попадение в 87-ата минута чрез Келси. Така Шахтьор Донецк записа една от най-срамните си загуби в Европа.