Феноменални голове доближиха Фулъм до Премиър Лийг

Фулъм направи сериозна крачка към финалния плейоф за място във Висшата лига, след като надигра Кардиф на неговия стадион в Уелс с 2:0.

Първият полуфинален сблъсък между завършилия на 5-о място в редовния сезон на Чемпиъншип Кардиф и 4-ия Фулъм ще се запомни с изумителния гол на Джошуа Онома четири минути след почивката.

Снажният 23-годишен халф, който има участия за всички юношески формации на Англия, получи топката на границата на наказателното поле с гръб към вратата на домакините.

Последва изящно обръщане и освобождаване от опеката на бранител на Кардиф, ювелирен слалом между други трима защитници и хладнокръвен завършващ удар.

В самия край на двубоя конгоанският халф Неескенс Кебана дублира преднината на лондончани с изкусно изпълнен пряк свободен удар.

Реваншът в дуела е в четвъртък, а финалният плейоф, известен и като Най-скъпия мач в света на футбола заради залога от няколкстотин хиляди паунда, е насрочен за 4 август.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят Брентфорд и Суонзи.