Фиорентина шокира Лацио и ги отдалечи от Шампионската лига
Душан Влахович матира на два пъти "орлите" на "Артемио Франки"

Фиорентина постигна една от най-големите си победи през сезона в Серия А, след като надви с 2:0 Лацио в мача от 35-ия кръг на първенството. Младият голмайстор на виолетовите Душан Влахович вкара нови два гола и намали сериозно шансовете на столичани да се борят за място в топ 4.

Хоакин Кореа и Чиро Имобиле направиха пропуски в началото на двубоя, които се оказаха решаващи, тъй като в 32-та минута Влахович изведе Фиорентина напред. Бираги намери с отличен пас сърбина в наказателното поле и таранът веднага прати топката в средата на вратата без да остави шансове на Рейна.

Малко след час игра Пецела засече топката след пряк-свободен удар, но тя мина на сантиметри от целта. Така се стигна и до 89-та минута, когато Влахович реши всичко в мача с втори гол. Той надскочи всички в защитата на Лацио при корнер и заби топката с глава.

Така Лацио остава шести на пет точки от топ 4, докато Фиорентина е вече 13-ти с 38 точки.