Най-добрият български тенисист Григор Димитров претърпя поражение в дебютния си мач на турнира Ultimate Tennis Showdown – неговото първо появяванене на корта след принудителната пуаза, породено от заразяването с коронавируса.

Първата ни ракета показа, че е доста далеч от най-дората си форма и загуби от 50-ия в света Ришар Гаске с 0-4 (10-15, 10-13, 11-14, 10-18), допускайки 21 непредизвикани грешки срещу само 9 на съперника си.

Мачовете в демонстративния турнир се играят в странен формат с четири четвъртини с продължителност 10 минути.

Първата четвърт започна ударно за намиращия се в доста по-добра физическа форма Гаске, който много бързо поведе с 4-0.

След това обаче Димитров се активизира и успя да обърне резултата при 7-6. Гаске обаче на свой ред натисна педала на газта и реализира 5 безответни точки, довеждайки резултата до 11-7. Французинът не изпусна набраната инерция и затвори първата част при 15-10 в своя полза.

Гаске не остави шансове на Григор в мач със странни правила 1

Втората част започна по-равностойно, но за съжаление Гаске отново направи силна серия, обръщайки резултата от 2-3 до 6-3 в своя полза. Димитров намали до 5-6, но Гаске направи нов пробив и поведе с 9-5.

След това настъпиха силни минути за Димитров и първата ни ракета намали пасива си до 10-11, но Гаске отново настисна газта в подходящия момент и спечели частта с 13-10.

Началото на третата четвърт бе доста оспорвано, като резултатът се движеше точка за точка до 5-5, когато Гаске реализира пробив и поведе със 7-5.

В последствие Гаске увеличи аванса си до 11-7, поемайки напълно контрола върху мача. За пръв път от началото на мача Димитров премина границата от 10 точки, но това не се оказа достатъчно и Гаске спечели с 14-11.

Последната част протече по познатия сценарий – Димитров започне добре, но Гаске отново направи много силна серия, повеждайки с 12-6.

Въпреки усилията на първата ни ракета французинът отново показа защо бе считан за фаворит в мача, спечелвайки и четвъртата част с категоричното 18-10.

Поражението поставя Григор Димитров на последното място във временното класиране на група „А“, след като по-рано днес Фелисиано Лопес победи Алексей Попирин с 3-1 (17-8, 11-19, 17-13, 13-12).