Германия вече е на Мондиал 2022 след лекция в Скопие!
Бундестима победи с 4:0 Северна Македония и е недостижим на първото място в група J

Световният шампион от 2014 година Германия си подпечата билета за Мондиал 2022. Тази вечер в Скопие момчетата на Ханзи Флик надвиха с категоричното 4:0 Северна Македония и няма кой да им отнеме първото място в група J.

Тимо Вернер и Томас Мюлер бяха големите герои за немците днес, като първият записа два гола, а съотборникът му – две асистенции.

Първата част на мача в Скопие не беше много динамична и опасностите пред двете врати бяха рядкост. Първата дойде чак в добавеното време, когато Тимо Вернер отправи изстрел от няколко метра, който обаче срещна лявата греда на Димитревски.

Пет минути след почивката обаче Германия стигна до първия си гол. Томас Мюлер предостави топката на Кай Хаверц, който от близка дистанция я заби в долния ляв ъгъл за 0:1.

20 минути преди края Бундестима подпечата трите точки с втория си гол. Точен бе Тимо Вернер след като Мюлер записа втора отлична асистенция в двубоя, а нападателят на Челси беше бекомпромисен сам срещу вратаря.

Четвърт час преди края немският тим оформи класическия си аванс. Отново Тимо Вернер беше точен от средна дистанция, за да запише за втори път името си сред голмайсторите. В 83-та Мусиала засече отлично центриране в наказателното поле и насочи топката в десния ъгъл за крайното 4:0.

Така Германия записа седмата си победа от осем мача и с 21 точки има аванс от осем пред втория Румъния два кръга преди края. Македонците пък са трети с 12 и все още имат шанс в битката за второто място.