Гръцки гранд е бесен от съдийството на Георги Кабаков
АЕК пропищя от елитния български рефер

През изминалия уикенд най-добрият български съдия Георги Кабаков бе рефер на дербито между Панатинайкос и АЕК в гръцкия шампионат. АЕК загуби двубоя с 1:2, като от клуба бяха крайно недоволни от съдийството на Кабаков.

Орбелин Пинеда даде аванс “жълто-черните” напред в 36-ата минута, а ПАО направи обрат с две дузпи в края на първото полувреме.

“Бяха направени невероятно неща, за да бъде обърнат резултата”, написаха от АЕК. Според “жълто-черните” в ситуацията преди да се отсъди първата дузпа в мача за домакините, в 43-ата минута е имало изблъскване с две ръце от Андраж Шпорар срещу Ехсан Хаджисафи и е последвало докосване на топката до ръката на левия защитника на АЕК. При нарушението за втората дузпа за съперника дълбоко добавеното време на първата част пък, фаулът е бил извън наказателното поле.

“Никой не може да повярва какво точно направи съдията”, пишат още от АЕК.