Григор Димитров започна с чиста победа на турнира в Женева
Българинът се наложи с 6:4, 6:4 над квалификанта Иля Ивашка (Беларус) след час и 32 минути игра

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира в Женева, част от сериите АТП 250. Първата ни ракета се наложи с 6:4, 6:4 над квалификанта Иля Ивашка (Беларус) след час и 32 минути игра.

В първия сет българинът имаше на два пъти шанс да пробие сервиса на своя съперник, но Ивашка удържаше натиска и мачът вървеше гейм за гейм. Едва в десетия гейм хасковлията успя да стигне до пробив и поведе в сетовете след 6:4.

Димитров доминираше в началото на втората част, повеждайки с 5:0.

Само на гейм от крайния успех последва срив в играта на Григор, който допусна Ивашка да спечели четири поредни гейма. Все пак при 5:4 в своя полза българинът направи пробив и спечели сета с 6:4, съответно и мача.

Съперник на Григор Димитров в следващата фаза ще бъде победителят от двубоя Пабло Куевас – Артур Казо.