Гришо е на 1/8-финал на Australian open след отказване на Буста
Българинът спечели с 6:0 първия сет, а в началото на втория испанецът се отказа заради мускулен проблем в областта на корема

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия. Родният тенисист победи с 6:0,1:0 Пабло Кареньо Буста и отказване на испанеца заради мускулен проблем в областта на корема.

Димитров нямаше никакви проблеми в първия сет, в който не даде нито гейм на своя противник.

Първият гейм продължи близо 5 минути, Григор стигна до точка за пробив и се възползва още от първата открила му се възможност. Българинът имаше известни трудности при първото сервиране в мача, но успя да затвърди пробива и поведе с 2:0.

Последва нов пробив за Гришо в третия сет след няколко сечени бекхенди.

В четвъртия гейм Буста имаше възможност да върне един пробив, но българинът съумя да спечели подаването си за 4:0.

Испанецът получи болки в коремната област в петия гейм, а след първия гейм на втория сет Буста се отказа заради контузията.

Така българският тенисист ще срещне победителя измежду Доминик Тийм и Ник Кириос.