Гришо реши труден испански пъзел и е на 1/4-финалите в Антверп
Първата ни ракета записа победа с 4:6; 6:3; 6:4 над световния №55 Пабло Андухар

Григор Димитров записа победа с 4:6; 6:3; 6:4 над световния №55 Пабло Андухар на старта на турнира в Антверп. Двубоят, който продължи 2,20 часа, не започна добре за българина, който загуби първия сет. Все пак Гришо успя да се съвземе и направи обрат, с което си гарантира участие на 1/4-финалите на надпреварата.

Срещата започна отлично за хасковлията, който спечели първия гейм на нула. Във втория Григор имаше точка за пробив, но испанецът затвори гейма в своя полза. Играта вървеше гейм за гейм, но в 9-ия Андухар стигна до пробив и поведе с 5:4, след което спечели своето подаване и поведе в сетовете.

Във втория сет всичко се реши след пробив във втория гейм за Димитров, който българинът успя да задържи до самия край и така да прати мача в трети и решителен сет. В него Гришо поведе с 4:1 след два пробива, но Андухар намеси сили да върне единия.

В осмия гейм на Григор му се наложи да спаси общо четири точки за пробив, но все пак с кански мъки си взе подаването за 5:3.

При 5:4 първата ни ракета взе подаването си и спечели самия мач.

Това бе пети сблъсък между двамата и четвърти успех за българина срещу опитния състезател.

В следващата фаза на турнира Григор Димитров ще се изправи срещу Милош Раонич.