Гройтер Фюрт поведе на РБ Лайпциг, но после допусна… 6 гола
"Червените бикове" тотално прекършиха крилете на последния в подреждането.

Отборът на РБ Лайпциг разпиля с 6:1 като гост последния във временното класиране Гройтер Фюрт в среща от 26-ия кръг на Първа Бундеслига.

Домакините откриха резултата още в 4-тата минута чрез Джейми Левелинг, което обаче отприщи гнева на „червените бикове“… и те отбелязаха цели шест попадения във вратата на Гройтер Фюрт.

Те бяха дело на Андре Силва в 17-ата, Емил Форсберг в 32-ата, Конрад Лаймер в 35-ата, Бенямин Хенрихс в 45-ата, Мохамед Симакан в 59-ата и Кристофър Нкунку в 69-ата минута.

По този начин тимът на РБ Лайпциг се настани на 4-ото място във временното класиране с актив от 44 точки – колкото имат и Фрайбург и Хофенхайм.

В следващия кръг от Бундеслигата “червените бикове” приемат Айнтрахт Франкфурт, докато Гройтер Фюрт посреща Фрайбург.