Гросмайсторско реми между Чехия и Белгия
Лукаш Провод се отчете с първия си гол за националния тим, Ромелу Лукаку изравни

Чехия и Белгия завършиха наравно – 1:1, в очаквания с голям интерес сблъсък от Група Е на стадион “Синобо” в Прага.

Лявото крило на Славия Прага Лукаш Провод реализира брилянтен гол в петата минута на второто полувреме, за да даде аванс на домакините.

Статистиците побързаха да отбележат, че това е неговият първи гол за националния тим.

Четвърт час след подновяването на играта обаче таранът на лидера в Серия А Интер – Ромелу Лукаку, възстанови паритета.

Малко по-късно Кевин де Бройне уцели гредата, но в крайна сметка равенството оцеля.

Двата тима оглавяват класирането в потока с по 4 точки. Беларус е на трета позиция с три точки, но и с мач по-малко.

Във вторник белгийците приемат Беларус, а Чехия гостува на Уелс.