Хамилтън спука гума в последната обиколка, но спечели на Силвърстоун

Прочетена:199
Хамилтън спука гума в последната обиколка, но спечели на Силвърстоун 1
0 0

Люис Хамилтън спечели домашното си Гран При на Великобритания. Англичанинът стартира състезанието от първа позиция и до края, никой не успя да го изпревари. Втори щеше да завърши съотборникът му в Мерцедес Валтери Ботас, но спука гума само няколко обиколки преди края. Така на втора позиция финишира Макс Верстапен от Ред Бул. Третото място зае Шарл Льоклерк от тима на Ферари.

Състезанието на „Силвърстоун“ бе 4-тото за този сезон. В генералното подреждане Хамилтън запазва преднината си, но неговият съотборник Ботас губи второто си място, за сметка на Верстапен.

10. Себастиан Фетел, Ферари

Валтери Ботас стартира отлично, но не успя да изпревари съотборника си Хамилтън. Шарл Льоклерк успя да изпревари Макс Верстапен във третия завой, но още на следващия шикан пилота на Ред Бул възстанови позицията си. В първата обиколка Карлос Сайнс от Макларън изпревари Ланс Строл за 6-тото място.

Във втората обиколка Кевин Магнусен отпадна, след като закачи с предната си лява гума колата на Алекс Албън от Хаас. На пистата се появи „Сейфти-кар“. След прибирането на колата за безопасност, всички пилоти запазиха позициите си.

В 13-тат обиколка руснакът Даниил Квият катастрофира и излетя от пистата, което заложи ново влизане на „Сейфти-кар“. Задното крило на болида не изцяло строшено. При прибирането си пеша, руснакът избута камерата, която го следеше и видимо бе много изнервен от своята грешка.

Колата за сигурност остана за още няколко обиколки, а Хамилтън и Льоклерк се оплакаха от ниската ѝ скорост.

Прибирането на „Сейфти-кар“-а не доведе до размествания в колоната. До 30-тата обиколка се образува много интересна битка за 8-мата позиция между Рикардо, Строл и Окон.

В 36-тия тур Дани Рикардо атакува Ромен Грожан и успя да го изпревари, само секунди след това, Ланс Строл също успя да премине пред френския пилот, но след това се прибра в бокса. След още две обиколки, Гасли изпревари Фетел за 10-тото място. Германецът веднага опита да контраатакува, но не успя да набере скорост.

В следващите няколко обиколи Люис Хамилтън натрупа аванс пред Ботас от 2,8 секунди и по всичко изглежда, че ще постигне 7-ма победа на „Силвърстоун“.

В 46-тата Естебан Окон започна здраво да атакува Ланс Строл и за няколко завоя успя да го изпревари.

Голямата драма започна в 50-тата обиколка. Първо Валтери Ботас спука предна лява гума. На финландецът му трябваше почти цяла обиколка, докато влезе в бокса и Макс Верстапен успя да го изпревари. В последната обиколка Карлос Сайнс също спука предна лява гума и загуби няколко места.

Половин обиколка преди края Люис Хамилтън също спука предна лява гума, но успя да удържи преднината си и да финишира на първа позиция.