Кристиан Ериксен с фамозен гол за гостите

Пределно мобилизираният тим на Хърватия надделя над Дания с 2:1 и оглави класирането в Група 1, Лига 1 в Лигата на нациите преди изиграването на последните мачове в потока.

Съставът на Златко Далич е начело с 10 точки, само една повече от Червения динамит. На трета позиция е Франция с 5 точки, а на дъното е Австрия с 4.

В последните мачове Хърватия гостува на австрийците, а Дания посреща Франция.

Борна Соса даде аванс на хърватите в динамичния сблъсък с Дания, разписвайки се в 49-та минута, но звездата на гостите Кристиан Ериксен изравни мача с великолепен гол в 77-та минута.

Радостта на датчаните обаче трая твърде кратко, като само две минути по-късно появилият се като резерва Ловро Маер взриви трибуните в Загреб.

Хърватия: 1. Ливакович, 22. Йосип Юранович, 5. Шутало, 20. Йошко Гуардиол, 19. Борна Соса, 10. Лука Модрич, 11. Марсело Брозович, 8. Матео Ковачич, 15. Марио Пашалич, 9. Андрей Крамарич, 4. Иван Перишич

Дания: 1. Каспер Шмайхел, 5. Йоаким Мееле, 4. Симон Кяер, 6. Андреас Кристенсен, 2. Йоаким Андерсен, 8. Томас ДИлейни, 23. Хойберг, 18. Даниел Вас, 10. Кристиан Ериксен, 11. Андреас Сков Олсен, 9. Мартин Брейтуейт