Хебър прекъсна негативната серия с равен срещу Ботев Враца
"Гробарите" изпуснаха да победят "зелените" пред родна публика.

Отборите на Хебър Пазарджик и Ботев Враца не успяха да излъчат победител от двубоя помежду си от 11-ия кръг на efbet Лига.

Двата тима завършиха при равенство 1:1 в мач, състоял се на стадион “Георги Бенковски”.

По този начин “гробарите” прекъснаха негативната си серия от четири последователни поражения.

Ботев Враца пък записа нов положителен резултат след идването начело на Христо Янев.

Във временното класиране Хебър остава на същата позиция – 10-а, но вече с 12 точки, докато Ботев Враца се изкачва до 11-ата позиция с 10 пункта.

Иначе домакините излязоха напред в резултата в 44-ата минута, когато Олексий Збун бе изведен добре в наказателното поле от Ангел Бастунов и не сгреши от близко разстояние.

Бабукар Траоре пък възстанови равенството на таблото и донесе точката за врачани с гол в 67-ата минута.

В следващия кръг пазарджишкият тим приема Крумовград, а Ботев ще посрещне ЦСКА 1948.

Хебър Пазарджик – Ботев Враца (1:1)

1:0 Олексей Збун (44′)

1:1 Бубакар Траоре (67′)

Ето и вероятните стартови състави на двата отбора:

Хебър Пазарджик: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексей Збун, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов

Старши треньор: Любослав Пенев

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Конде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа

Старши треньор: Христо Янев