Хебър вгорчи старта на Пирин с гол в 94-ата минута

С гол на резервата Георги Карашев в четвъртата минута от добавеното време Хебър изтръгна равенство – 1:1, в сблъсъка с фаворита за промоция Пирин в първата среща от новия сезон във Втора лига.

Преслав Йорданов даде аванс на Орлетата в началото на второто полувреме, но те платиха скъпо за плахото си представяне в последната третина на мача, когато се прибраха в своята половина с цел да опазят крехкия си аванс.

По този начин отборът от Пазарджик остана без успех над Пирин от сезон 1971-1972, когато благоевградчани бяха разгромени с 4:0. Това бе 36-я сблъсък между двата тима, а в тях Хебър може да се похвали с едва 4 победи.

През първото полувреме играта беше доста нервна и накъсана от чести нарушения в средата на терена. Неслучайно още преди почивката бяха показани седем жълти картона.

В 30-ата минута Спас Георгиев се разписа отблизо след диагонален удар на Антон Карачанаков, но попадението не бе зачетено, тъй като поизостаналия страничен рефер вдигна флага си за засада.

Телевизионните повторения обаче показаха, че Георгиев бе на линията на бранителя на домакините.

Няколко минути по-късно проницателно извеждащо подаване на Станислав Манолев изведе тарана Преслав Йорданов очи в очи с Александър Любенов, но стражът на Хебър демонстрира завиден рефлекс и парира опасността.

В самия край на първото полувреме домакините стигнаха до най-изгодното си положение за откриване на резултата – Октай Хамдиев нахлу мощно в наказателното поле и шутира остро по диагонала, но Петър Петров блокира.

Второто полувреме започна с чудесна възможност за гостите. Йорданов финтира умело съперников защитник в наказателното поле, но в последния момент Гочев пожертвователно отби опасния му изстрел.

Хебър получи тежък удар с изтичането на 53-ата минута. Карачанаков слаломира изящно в центъра на терена, пласира удобен пас към Йорданов, който с прецизен удар направи Любенов безпомощен – 0:1.

След гола гостите се прибраха в собствената си половина, отстъпвайки инициативата на момчетта на Николай Митов, които упорито търсех верния път към вратата на Петров.

В 88-ата минута Конър Хендерсън получи втори жълт картон и напусна терена, а шест минути след това Каракашев се оказа най-съобразителен след разбъркването пред вратата на гостите, за да донесе сладка точка за борилите се докрай домакини.

ХЕБЪР – ПИРИН 1:1 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Преслав Йорданов (53), 1:1 Георги Каракашев (90+4)

Хебър: Александър Любенов; Тодор Гочев, Живко Хаджиев, Ивайло Тодоров, Красимир Илиев, Димитър Законов (69-Александър Димитров), Тодор Чаворски (58- Андриан Краев), Живко Петков, Жак Пехливанов (73-Георги Каракашев), Мартин Вълчанов, Октай Хамдиев (58-Йордан Тодоров)

Старши треньор: Николай Митов

Пирин: Петър Петров; Станислав Манолев, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Александър Бастунов, Антон Карачанаков (69-Джон-Кристоф Айна), Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Преслав Йорданов (81-Джордж Оукли), Спас Георгиев

Старши треньор: Уорън Фийни

Жълти картони: Жак Пехливанов, Октай Хамдиев, Тодор Гочев, Ивайло Тодоров, Живко Петков (Хебър), Николай Бодуров, Конър Хендерсън, Антон Карачанаков, Джон-Кристоф Айна (Пирин)

Червен картон: Конър Хендерсън (Пирин)