Хетафе надви Аякс в Испания

Испанският Хетафе постигна много стойностна победа в първия 1/16-финал от Лига Европа при домакинството си на Аякс Амстердам. Двата гола за тима от предградието на Мадрид паднаха през двете полувремена. В 38-ата минута Дейверсон откри резултата, а в третата минута на добавеното време на срещата, Кенеди оформи крайния резултат край испанската столица.

В 38-ата минута Хетафе поведе, когато Матиас Оливера подаде към Дейверсон, който вкара за 1:0. За бразилецът това е дебют в Лига Европа. Неманя Максимович пропусна шанса си да удвои резултата срещу Аякс.

В 68-ата Ерик тен Хаг прибягна до Клаас-Ян Хунтелаар, но в 74-ата Кукурея отправи опасен удар, който бе спасен от стража Бруно Варела.

Дони ван де Беек пропусна добър шанс да изравни резултата, а в самия край на мача домакинът стигна и до втория гол. Тогава Кенеди бе точен, секунди след като се появи в игра, и в добавеното време негов удар се отби в играч на Аякс и влезе във вратата за 2:0.