Хеттрик на Кожухаров донесе успеха на Янтра срещу Миньор
Габровци бяха близо да изпуснат спечелен мач, но гостите вкараха само два гола след почивката

Янтра спечели домакинството си на Миньор Перник от 32-рия кръг на Втора лига в мач, изигран в Трявна, поради течащите ремонтни дейности на “Христо Ботев” в Габрово.

Янтра започна много добре мача и поведе с 2:0 само за 16 минути с два гола на Християн Кожухаров, а в 33-та отново той беше точен, за да оформи експресен хеттрик.

След почивката обаче Миньор се върна в мача, след като в 57-ата минута Калоян Йосифов бе точен от бялата точка, а четири минути по-късно Антов Славчев реализира за 2:3. Силите на гостите обаче не стигнаха за частичен обрат и Янтра записа четвърти пореден успех във Втора лига и сега клубът е все по-малко застрашен от изпадане тъй като се изкачи до 11-ата позиция в класирането и има актив от 31 точки, на 8 от опасната зона.