Хеттрик на Ману не стигна и за точка в Австрия
Орлите не успяха да поднесат най-желания подарък за 47-ия рожден ден на Ангел Петричев

Лишеният от куп ключови фигури български шампион Лудогорец направи серия от грешки в дефанзивен план и допусна втора загуба в Група J, отстъпвайки с 4:3 при гостуването на австрийския ЛАСК (Линц) в повторния европейски дебют на наставника Станислав Генчев.

В средата на втората част Елвис Ману реализира две попадения в рамките на пет минути, за да оформи своя хеттрик, за да намали изоставането на разградчани само на един гол, но макар ЛАСК да остана с човек по-малко заради червения картон на Лукас Гърджич, поражението се стовари върху главите на Орлите.

Генчев трябваше да разрешава сериозна кадрова криза – младият специалист беше лишен от услугите на карето си основни офанзивни играчи в лицето на Кирил Десподов, Клаудиу Кешеру, Ихиньо Марин и Вандерсон.

Хеттрик на Ману не стигна и за точка в Австрия 1

Лудогорец беше попарен още в началото, когато след неубедителни изяви в отбрана Хюсеин Балич и Андреас Грюбер направиха резултата 2:0.

Балич се възползва от зейналата пробойна в сърцето на отбраната, където очевидно липсваше синхрон между Козмин Моци и Оливие Вердон и не пощади стража на гостите Пламен Илиев.

Грюбер пък се разписа, след като отбраната на Лудогорец проспа центриране от ъглов удар по тревата, като грешникът от мача с Антверп отново реагира неадекватно.

Ману съкрати дефицита, възползвайки се от заспиване на австройската защита, но още преди почивката Марко Рагуз направи 3:1 със зрелищен удар от въздуха след центриране на Андрес Андраде отляво.

Хеттрик на Ману не стигна и за точка в Австрия 2

Балич добави второто си попадение 11 минути след подновяването на играта след разбъркване в полето пред Илиев, а след това дойдоха и бързите два гола на Ману.

Първо таранът се разписа, след като бе изведен от Сантана сам срещу вратаря Александер Шлагер, а след това превърна в гол дузпата, отсъдена от испанския рефер Хавиер Естрада Фернандес за игра с ръка на Гърджич, който пк бе изгонен с втори жълт картон.

В заключителните акорди на двубоя видимо отпадналия физически Лудогорец стигна и до нови положения, но така и не съумя да стигне до така важната точка.

В другата среща в групата Антверп надигра Тотнъм с 1:0 и оглави класирането в потока с максимален актив от 6 точки. Тотнъм и ЛАСК имат по 3, а Лудогорец все още без точка.

Лига Европа, Група J, ст. “Райфазен Арена”, Линц

ЛАСК – ЛУДОГОРЕЦ 4:3 (3:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Хюсеин Балич (2); 2:0 Андреас Грюбер (12); 2:1 Елвис Ману (15); 3:1 Марко Рагуз (35); 4:1 Хюсеин Балич (56); 4:2 Елвис Ману (67); 4:3 Елвис Ману (72-дузпа)
Състави:
ЛАСК: 1. Александер Шлагер, 6. Филип Вайсингер, 18. Герно Траунер-к, 5. Петер Филипович, 26. Рейнхолд Ранфтъл, 31. Лукас Гърджич, 10. Петер Мичоръл, 30. Андрес Андраде, 17. Андреас Грюбер (62′ – 27. Томас Гойгингер), 29. Марко Рагуз, 14. Хюсеин Балич (62′ – 13. Йоханес Егестайн)
Резерви: 24. Тобиас Лавал, 36. Томас Гебауер, 7. Рене Ренер, 9. Мамуду Карамоко, 15. Кристиан Рамсебнер, 20. Патрик Пьолер, 21. Мадс Емил Мадсен, 22. Йевген Чеберко, 23. Стефан Хаудум
Треньор: Доминик Талхамер

Лудогорец: 1. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци-К, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 25. Стефан Баджи (53′ – 95. Каули Оливейра), 7. Алекс Сантана, 64. Доминик Янков (80′ – 13. Мавис Чибота), 12. Абел Анисе, 37. Бърнард Текпетей, 10. Елвис Ману
Резерви: 27. Владислав Стоянов, 5. Георги Терзиев, 22. Джордан Икоко, 32. Джосуе Са, 82. Иван Йорданов
Треньор: Станислав Генчев

Жълти картони: Вайсингер, Гърджич, Мичоръл (ЛАСК); Моци, Текпетей, Баджи (Луд)
Червен картон: Гърджич (ЛАСК)

Съдия: Хавиер Естрада Фернандес (Испания)