Холанд вкара, но Словения обърна Норвегия в Лигата на нациите
Андраж Шпорар и Бенямин Шешко обърнаха скандинавците в Любляна

Словения направи много голяма крачка към оставане в Лига В на Лигата на нациите, след като победи Норвегия с 2:1 у дома в мач от 5-ия кръг на група 4. С този успех словенците се изкачиха на 3-то място в групата с 5 точки, докато Швеция отиде на дъното с 3 пункта.

Звездата на гостите Ерлинг Холанд се разписа в 47-ата минута след асистенция на Мохамед Елионуси. Норвегия сякаш подцени своя опонент и очакваше поредния си успех в групата.

Словенците показаха страхотен характер като в 69-ата минута Андраж Шпорар изравни. В 81-вата Бенямин Шешко вкара втори гол за Словения и направи пълния обрат.

Така Словения записа първата си победа в групата, след като преди това имаше две поражения и две загуби. В последния си мач отборът гостува на Швеция.

Норвегия за момента остана на върха в групата с 10 точки. Това бе първо поражение за скандинавците в турнира, като те все още имат комфортен аванс от три точки пред втория Сърбия, който тази вечер посреща Швеция.

В последния кръг се очертава решаващ сблъсък между Норвегия и Швеция в Осло за първото място в групата.