И ЦСКА 1948 изнесе урок на хленчещия Валентич
Ботев продължава да чака победа под ръководството на босненеца

Макар и без някои от основните си фигури ЦСКА 1948 надигра Ботев (Пловдив) с 2:1 след продължения в Коматево, за да си осигури място в четвъртфиналите на Купата на България.

И ЦСКА 1948 изнесе урок на хленчещия Валентич 1

Гостите от София поведоха в резултата след четвърт час след точно изпълненената от Ивайло Чочев дузпа. 11-метровият удар беше отсъден за нарушение на Марио Младеновски срещу Димитър Митков.

Малко след подновяването на играта новото попълнение на Канарчетата Маркиньос ознаменува дебюта си с чудесен гол от дъгата на наказателното поле, за да възстанови паритета – 1:1.

Гостите от София обаче продължиха да търсят настървено победата и я подпечатаха с попадение в първото продължение. Негов автор в стотната минута стана дейният Митков.

След края на мача наставникът на Ботев Азрудин Валентич за пореден път опита да оправдае постната продукция на своя тим със странични фактори.

И ЦСКА 1948 изнесе урок на хленчещия Валентич 2

За никого обаче не е тайна, че след идването на босненеца Канарчетата нямат нито един силен мач.

БОТЕВ (ПД) – ЦСКА 1948 1:2 (0:1, 1:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Ивайло Чочев (16-дузпа), 1:1 Маркиньос (53), 1:2 Димитър Митков (100)

Ботев Пловдив: 33. Георги Аргилашки, 5. Марио Младеновски (36′ 7.Маркиньос), 4. Виктор Генев -к, 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов, 17. Салиф Сисе (44′ 9. Атанас Илиев), 3. Па Конате, 10. Славчо Шоколаров, 22. Реда Рабей, 21. Емануел Току, 13. Мишел Еспиноса (70′ 14. Бисер Бонев)

Резерви: 1. Янко Георгиев, 79. Атанас Чернев, 9. Атанас Илиев, 19. Анвар Елионуси, 14. Бисер Бонев, 2. Джонатан Перейра, 7. Маркиньос

ЦСКА 1948: 1. Димитър Тодоров, 19. Георги Господинов (62′ 25. Александър Александров), 21. Венцислав Василев, 3.Димитър Пиргов, 4. Ангел Лясков, 10. Васил Шопов (96′ 20. Ангел Бастунов), 18. Ивайло Чочев -к, 11. Денислав Александров, 90. Николай Ганчев (32′ 70. Георги Русев), 27. Борислав Дамянов (37′ 7.Марио Топузов), 9. Димитър Митков

Резерви12. Никола Виденов, 25. Александър Александров, 20. Ангел Бастунов, 70. Георги Русев, 24. Лазар Марин, 88. Мартин Хайдаров, 7. Марио Топузов

Съдия: Георги Давидов