google новини лого Последвай ни
Добави коментар
Стивън Бергхаус ще пропусне началото на следващия сезон

Грозна сценка се разигра на 28 май в след двубоя между Аякс и Твенте, който амстердамци загубиха с 1:3. Тогава Стивън Бергхаус удари фен на Твенте преди да се качи в автобуса на отбора. Днес той бе наказан да пропусне първите три мача от следващия сезон, заради постъпката си.

Според очевидци пострадалият привърженик е обидил съотборника на Бергхаус – Брайън Брьоби, на расистка основа. Тази постъпка не се е понравила на футболиста, който бе допълнително раздразнен от загубата на Аякс и неуспеха им да се класират за Шампионска лига през следващия сезон.

Въпреки това обаче Бергхаус призна, че действията му не са правилни.

“След всеки мач получаваме много обиди докато раздаваме автографи на феновете. Вече свикнах, но хората си мислят, че могат да говорят каквото си поискат. Моята реакция не разрешава проблема. Разбирам това. Тя не е добра, защото трябва да съм за подражание като футболист на Аякс”, бяха думите на Бергхаус по случая.