Интер победи Каляри и стигна до четвъртфиналите на Копа Италия

Отборът от Сардиния, в чийто редици е и българският национал Кирил Десподов, не успя да се опълчи на „нерадзурите“ и им отстъпи сравнително лесно победата. Така Интер си осигури място на четвъртфиналите на Копа Италия с резултат 4:1.

Припомняме, че в предишния кръг на Купата на Италия Каляри победи Сампдория, а след това  загубиха четири поредни мача.

Колкото до двубоя вчера на „Джузепе Меаца”, всички планове на Роландо Маран понесоха смазващ удар на 20-та секунда от мача. Именно тогава топката се оказа на вратата на Робин Олсен, запратена от Ромелу Лукаку.

Така Интер получи преимущество още от самото начало на срещата, след грешка от страна на защитник на гостите, който, вместо да върне топката към вратаря, допусна Лукаку до наказателното поле и голът стана факт. Второто точно попадение за „нерадзурите” бе реализирано от Борха Валеро.  Това се случи в 22-та минута от двубоя, когато Барела центрира отдясно, а Валеро я заби в противниковата врата. Въпреки, че първият му опит бе неуспешен и топката срещна напречната греда, вторият постигна целта си.

През второто полувреме от двубоя Лукаку се изяви отново, като този път запрати топката във вратата на Каляри с глава и така резултатът стана 3:0 в полза на Интер.

След такава сериозна разлика домакините се поуспокоиха и заиграха по-умерено, а това даде шанс на противника им да намали разликата с един гол – в 73-та минута, когато Олива запрати топката във вратата на Интер.  Интригата обаче продължи само десет минути, защото, след подаване от корнер Андреа, Ранокия вкара четвъртия гол в полза на Интер и напълно разстрои гостите.

Интер – Каляри 4:1

Голове: Лукаку, 1, 49, Валеро, 22, Ранокия, 80 – Олива, 72.

Интер: Ханданович – Годин, Ранокия, Шкриняр – Лазаро, Барела, Брозович (Сенси, 70), Валеро, Димарко (Бираги, 78) – Лукаку, Санчес (Еспозито, 69).

Каляри: Олсен – Фараго, Валукевич, Писакане, Ликоянис – Нандес (Бирса, 80), Олива, Йонита (Жоао Педро, 80) – Наинголан, Кастро (Рог, 46) – Чери.

Предупреждения: Годин – Ликоянис .