Интер разгроми Верона и запази мястото си в топ 4
“Нерадзурите” не пощадиха съперника си

Интер разби Верона като гост с 0:6. “Синьо-черните” водят ожесточена борба за местата даващи право на участие в Шампионска лига през следващия сезон.

Интер поведе в 31-ата минута след като футболиста на Верона – Адолфо Гаич, си отбеляза злощастен автогол с глава.

Гостите решиха двубоя в следващите 8 минути. Първо Хакан Чалханоглу отбеляза след блестящ удар от сериозна дистанция, а само минута по-късно Един Джеко направи резултата 0:3 след бърза комбинация с Лаутаро Мартинес.

През втората част Интер продължи терора. Лаутаро Мартинес също записа името си на таблото след красив прехвърлящ удар в 55-ата минута, а Джеко вкара втория си гол в мача само 6 минути по-късно.

Крайното 0:6 оформи Лаутаро Мартинес в 92-ата минута.

След загубата Верона продължава да е в опасност от изпадане. Тимът има актив от 27 точки – точно колкото и намиращия се в червената зона Специя.