Интер запази лидерството в Серия А след реми срещу Ювентус
Великото дерби на Италия не излъчи победител на "Алианц Стейдиъм"

Отборите на Ювентус и Интер направиха реми в първото Дерби д`Италия през сезон 2023/24. Двубоят на “Алианц Стейдиъм” завърши при резултат 1:1, като попаденията паднаха през първото полувреме.

След този резултат тимът на Интер остана на първото място в Серия А, като вече има 32 точки. “Бианконерите” запазиха аванса си от две точки пред Ювентус, който заема 2-рата позиция в таблицата и през този сезон ще се бори за Скудетото.

Тимът на Масимилиано Алегри поведе в резултата с първата си по-добра атака. Федерико Киеза проби в полето на съперника и намери Душан Влахович в наказателното поле, като сърбинът се разписа за 1:0.

Интер отговори много бързо с още по-добро нападение. Маркъс Тюрам получи топката вдясно по крилото и намери Лаутаро Мартинес в пеналта, а аржентинският нападател с едно докосване прати топката в мрежата – 1:1. Така първото полувреме в Торино завърши при равен резултат.

След почивката нямаше много голови положения. Интер владееше повече топката, но създаде само една ситуация. Ювентус пък дори не затрудни Ян Зомер през второто полувреме.

Явно двата отбора бяха доволни от равния резултат и не мислиха много за атаката. Резултатът сложи край на победната серия на двата състава, но все пак удължи поредицата им без поражение.

В следващия кръг Ювентус се изправя срещу Монца като гост, докато Интер ще има трудна визита на Наполи на “Стадио Диего Армандо Марадона”.