Испания се класира за Катар в последните минути срещу Щвеция
Златан Ибрахимович и компания ще чакат баражите, за да намерят място на Мондиал 2022

Испания спечели квалификационна група “В” за Мондиал 2022 след минимален успех с 1:0 над Швеция в последния кръг. Големият герой за “Ла Фурия” се казва Алваро Мората, който вкара в 86-та минута на срещата.

“Ла Фурия” стартира много агресивно срещата като в 6-ата минута Дани Олмо нахлу в наказателното поле и технично опита да преодолее трима защитници на гостите, след което падна, но дузпа не беше дадена.

В 39-ата минута Емил Форсберг бе близо до гол, след като Лудвик Августинсон центрира в наказателното поле на далечната греда, където халфът на РБ Лайпциг стреля красиво, но топката премина опасно покрай дясната греда.

След почивката гостите имаха първата възможност за попадение, след като Сесар Аспиликуета сгреши при пас към Пау Торес, от което се възползва Виктор Клаесон. Халфът продължи към границата на наказателното поле, където Александър Исак стреля над вратата.

В 73-та минута на терена влезе и Златан Ибрахимович, за да помогне на “тре кронур” пред вратата на Испания.
Испания се класира за Катар в последните минути срещу Щвеция 1
Голът наистина дойде, но не във вратата на “Ла Фурия”, а в тази на домакините. В добра атака на Испания, топката стигна до наказателното поле, където Алваро Мората беше най-съобразителен и заби кълбото за 1:0.

Така Испания спечели групата с 19 точки, Швеция остава втори с 15 и ще се бори за мястото си в Катар на баражите.