Испания завърши груповата фаза с три от три след 1:0 над Албания
Феран Торес се възползва от шанса си като титуляр и донесе успеха на "Ла Фурия"

Испания завърши група “В” на Евро 2024 с три победи от три мача, след като надви и Албания с 1:0. “Ла Фурия” игра с повече резерви, след като вече си беше гарантирала класирането за 1/8-финалите и Феран Торес беше героят за испанците с гол още преди почивката.

В 12-ата минута Микел Мерино стреля с глава, но Стракоша успя да отрази, но минута след това испанците поведоха в резултата. Дани Олмо намери с пас Феран Торес в наказателното поле, който с премерен изстрел завъртя топката в мрежата на Стракоша.

В 41-ата минута Алехандро Грималдо центрира към далечната греда, където беше Феран Торес, но изстрелът на нападателя с глава мина над вратата.

След почивката Медон Бериша отправи изстрел, който рикошира в Льо Норман, но Рая не се подлъга и улови спокойно. Минута след това Олмо получи добро подаване от Мората, но ударът му бе блокиран от противников защитник.

Във втората минута на добавеното време Давид Рая спаси трите точки, след като направи страхотно спасяване.