Ивет Горанова с ново отличие – сребро на балканското първенство

Каратистката ни се цели в титлата на световното първенство след месец

Олимпийската шампионка от Игрите в Токио през лятото – Ивет Горанова, се окичи със сребърен медал на Балканското първенство по карате в хърватския град Пореч.

В категория до 55 килограма в дисциплината кумите нашата представителка се наслади на забележителен рейд, включващ четири победи и си осигури участие във финала.

Целещата се в титлата на световното първенство в Дубай следващия месец Горанова отстъпи в заключителния двубой на силната турска състезателка Туба Якан, която има във визитката си два европейски златни медала – от Будапеща през 2013-а и от Измит четири години по-късно.

Марин Маринов пък стана шампион в четвъртия Балкански шампионат по карате за ветерани, който също се провежда в Пореч.

Треньорът ни в националния отбор на БНФК Олимпийско карате извоява златен медал на кумите в категория до 75 кг и бронз в дисциплината ката.

23-ото Балканско първенство по олимпийско карате за мъже и жени завършва утре.