Григор Димитров се справи с лекота с австралиец в Чънду
Най-добрият български тенисист ще срещне Александър Зверев на 1/2-финалите в турнира

След като в събота Григор Димитров постигна победа №400 в ATP Тура, днес българинът продължи победния си ход на надпреварата в китайския град Чънду. Гришо се справи в два сета с Кристофър О′Конъл от Австралия, като го победи с 6:4, 6:1 за близо час и 30 минути на корта.

Димитров се класира за 1/2-финалите на турнира, където ще срещне Александър Зверев – крайно неудобен съперник. Гришо загуби вече няколко мача от германеца през годината, като наскоро бе победен от Зверев на Откритото първенство на САЩ с 3:1 сета.

Григор доминираше срещу Кристофър О′Конъл през целия мач и не допусна нито един пробив. В първия сет българинът проби подаването на съперника в най-подходящия момент – в десетия гейм, за да спечели сета с 6:4.

Във втората част Гришо пое лидерството още от самото начало и бързо дръпна с 3:0 гейма. Българинът напарви още един пробив за 5:1 в шестия гейм. След това Григор без проблеми спечели подаването си и затвори мача с 6:1 гейма във втория сет.