Изтощените герои от Базел стигнаха до реми във Велико Търново

Само три дни след епичната победа при гостуването на швейцарския Базел, ЦСКА София отново демонстрира характер и заличи изоставане от два гола, за да стигне до равенство – 2:2, при визитата на Етър в среща от 8-ия кръг на Първа лига.

Пулсиращият сблъсък на стадион “Ивайло” изобилстваше от неубедителни съдийски отсъждания, а след края на срещата бесният треньорски щаб на Червените в продължение на няколко минути търсеше обяснение от реферската бригада за поведението и в ключови моменти в срещата.

Изтощените герои от Базел стигнаха до реми във Велико Търново 1

Домакините се сдоиха със солиден аванс от два гола без да диктуват събитията на терена. Те бяха целунати от Фортуна в 12-ата минута, когато Милчо Ангелов превърна в гол дузпата, отсъдена за игра с ръка на Юрген Матей в наказателното поле.

ЦСКА, от чиито редици отсъстваше гамбийския таран Али Соу, също имаше основания да получи 11-метров наказателен удар, но реферът Владимир Вълков “измести” играта с ръка на бранител на домакините извън наказателното поле.

Дейният Алдаир Ферейра покачи на 2:0 в добавеното време на първата част с елегантен удар от далечна дистанция.

Тиаго Родригес съкрати изоставането четвърт час след подновяването на играта, след като пас на Амос Юга го изведе зад отбраната на Виолетовите, а стражът Анатоли Господинов бе матиран след изненадващ удар с коляно.

Изтощените герои от Базел стигнаха до реми във Велико Търново 2

В даденото от съдията продължение Яни Пехливанов получи втори жълт и червен картон за нарушение срещу играч на ЦСКА.

При последваото изпълнение ня прекия свободен удар Тиаго Родригес застана зад топката, като стреля много силно, Господинов не се намеси много добре и позволи тя да мине между краката му, като Ахмед Ахмедов на празна врата изравни.

В оставащите минути Вълков подмина нарушение срещу Стефано Белтраме в наказателното поле, последва и зрелищно спасяване на Господинов, но резултатът се запази.

След последния съдийски сигнал треньорският щаб на ЦСКА поиска обяснение от реферите за серията противоречиви отсъждания, а играчите на Червените бяха изпратени с оглушителни аплодисменти.

ЕТЪР – ЦСКА СОФИЯ 2:2 (2:0)
ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Милчо Ангелов (12-дузпа), 2:0 Алдаир (45+1), 2:1 Тиаго Родригес (61), 2:2 Ахмед Ахмедов (90+1)

Етър: 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра, 44. Бозидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 70. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 20. Яни Пехливанов – к, 16. Стелиян Добрев (73 – 71. Даниел Пехливанов)
Резерви: 1. Христо Иванов, 8. Иван Михайлов, 72. Марк Едур, 18. Николас Фемия, 5. Франциско Трухичано, 71. Даниел Пехливанов, 10. Свилен Щерев
Треньор: Петко Петков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон (57. – Амос Юга), 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре (57 – 23. Ахмед Ахмедов), 14. Жул Кейта (45 – 30. Георги Йомов), 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес, 26. Валентин Антов – к, 28. Пламен Гълъбов (70 – 15. Тибо Вион), 9. Томи Юрич (70 – 10. Стефано Белтраме)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 10. Стефано Белтраме, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 30. Георги Йомов, 27. Мартин Смоленски
Треньор: Стамен Белчев

Жълти картони: Яни Пехливанов, Кольо Станев, Анатоли Господинов,  (Ет), Греъм Кери, Георги Йомов (ЦСКА)

Червен картон: Яни Пехливанов (Ет)

Съдия: Владимир Вълков