Какъв обрат! Унион подчини Гладбах и пак е лидер в Бундеслигата
Берлинчани спечелиха с гол в 97-ата минута на нидерландския бранител Данильо Духи

Унион Берлин записа драматичен успех с 2:1 у дома срещу Борусия Мьонхенгладбах в среща от 12-ия кръг на Първа Бундеслига. Тимът от столицата направи страхотен обрат, за да вземе трите точки и да се върне на първото място в Бундеслига класиране. Унион събра 26 точки в актива си след успеха срещу Гладбах, като има с една повече от шампиона Байерн Мюнхен.

Данильо Духи беше големият герой за Унион в днешния ден. Той се разписа в седмата минута на добавеното време след отлична асистенция на Левелинг. В 86-ата минут попадение на Кристофър Тримел бе отменено заради ВАР, но берлинчани показаха характер и се поздравиха с успеха.

Иначе Гладбах откри резултата в 34-ата минута чрез Нико Елведи, а в 79-ата Кевин Беренс вкара изравнително попадение за домакините.

Успехът бе осми за Унион Берлин от началото на сезона. В следващия кръг отборът гостува на Байер Леверкузен, като двубоят на “Бай Арена” ще бъде сериозно изпитание за столичани.