Каква европейска вечер! Лудогорец надви Спартак Търнава в самия край
Възпитаниците на Георги Дерменджиев стигнаха до успеха в последната секунда и продължават да мечтаят!

Българският шампион Лудогорец постигна изключително ценна победа в предпоследния си двубой от група “H” на Лигата на конференциите.

“Орлите” се наложиха по изключително драматичен начин с 2:1 при визитата си на Спартак Търнава на стадион “Антон Малатински”.

Най-интересната ситуация през първото полувреме дойде в 23-ата минута, когато Бърнард Текпетей отбеляза за “орлите”, но попадението на крилото не бе зачетено заради положение на засада.

Иначе и трите попадения в сблъсъка паднаха в последните минути – 74-ата и 78-ата, а третият гол за гостите дойде в добавеното време.

Квадво Дуа блесна за разградчани след голов пас на Текпетей, но радостта на футболистите на Лудогорец бе кратка, тъй като Ерик Даниел възстанови равенството.

5 минути преди края на срещата Оливие Вердон можеше да се превърне в герой за гостите, след като отборът му получи правото да изпълнява дузпа, но защитникът сбърка от бялата точка.

В крайна сметка обаче Лудогорец стигна до победата на Спартак Търнава с гол в последните секунди на Матиас Тисера.

Междувременно Норшеланд разби Фенербахче с 6:1 и така във временното класиране първи са именно датчаните с 10 точки.

Лудогорец и турският гранд са с по 9 точки, докато отборът на Спартак Търнава е със само 1 точка.

На 14 декември на тима, воден от Георги Дерменджиев, предстои домакинство на Норшеланд.

Спартак Търнава – Лудогорец (1:2)

0:1 Квадво Дуа (74′)

1:1 Ерик Даниел (78′)

1:2 Матиас Тисера (90+5′)

Съставите на двата отбора:

Спартак Търнава: 71. Доминик Такач, 24. Кристиан Кощърна, 2. Лукаш Штетина, 26. Себастиан Коша, 23. Ерик Даниел, 25. Филип Байнович, 80. Адриан Зелякович, 28. Мартин Буката, 97. Келвин Офори, 57. Михал Дуриш, 11. Филип Азанго

Резерви: 72. Мартин Вантруба, 4. Николас Горосито, 5. Миха Компан Брезник, 6. Роман Прохазка, 7. Марко Джуричин, 13. Марек Уйлаки, 17. Якуб Паур, 18. Мартин Шулек, 20. Азиз Осени, 27. Жан Бернат, 29. Мартин Микович

Старши треньор: Михал Гашпарик

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш, 77. Кайо Видал, 9. Квадво Дуа, 37. Бърнард Текпетей

Резерви: 12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 11. Мунир Шуриар, 17. Сон, 22. Франко Русо, 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо