Каземиро поведе Ман Юнайтед към успеха срещу Рединг във ФА Къп
Бразилският халф вкара две попадения при успеха над "кралските поданици" на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед постигна очаквана победа у дома срещу Рединг в 1/16-финалите на “ФА Къп”. “Червените дяволи” триумфираха с 3:1, като всичките четири попадения паднаха след почивката. Големият герой за Ман Юнайтед този път не бе Маркъс Рашфорд, а Каземиро, който вкара две попадения, а един гол добави Фред.

Първото полуреме на “Олд Трафорд” не предложи попадения – поне редовни такива, тъй като в 35-ата минута гол на Маркъс Рашфорд бе отменен поради засада. Иначе хората на Ерик тен Хаг доминираха, като нидерландският специалист бе заложил на Антони, Фернандеш, Рашфорд и Вегхорст в нападение.

Ман Юнайтед поведе в 54-ата минута с гол на Каземиро. Бразилецът бе изведен от сънародника си Антони и с техничен удар преодоля стража на “кралските поданици” – 1:0.

В 58-ата минута Каземиро вкара втория си гол. Той се разписа с елегантен шут от 30-на метра и удвои аванса на “червените дяволи”.

Точка на спора сложи Фред с трето попадение в 67-ата минута, а малко преди това нападателят Анди Керъл бе изгонен и остави Рединг с човек по-малко.

Ман Юнайтед намали оборотите, което позволи на Амаду Мбенг да вкара почетен гол за Рединг в 72-рата минута.