Кешеру с гол за ФКСБ срещу Академика на Чандъров и Пашов
Бившият футболист на Лудогорец остави отпечатъка си в мача още в третата минута.

Отборът на Академика Клинчени отстъпи с 2:3 при гостуването си на ФКСБ в двубой от десетия кръг на румънското първенство.

Асен Чандъров стартира от първата минута за “академиците” и остана на на терена до третата минута от добавеното време, когато беше заменен от Донатас Казлаускас.

Другият българин в състава на Академика Клинчени Георги Пашов не се появи в игра.

ФКСБ излезе напред в резултата още в 3-ата минута чрез легендата на Лудогорец – Клаудио Кешеру. Само 7 минути по-късно румънският гранд увеличи преднината си с гол на Пауло Винисиус.

В самия края на първата част гостите върнаха едно попадение. Хуан Баутиста намери Майкъл Омо, който бе точен за 2:1.

Въпреки това в 67-ата минута домакините отново поведоха с два гола благодарение на Янис Стойка. В 89-ата минута Чандъров и компания върнаха едно попадение, но силите им не стигнаха за нещо повече.