Класен Интер сломи Хетафе дори без да блести

С попадения на Ромелу Лукаку и резервата Кристиан Ериксен Интер надигра испанския Хетафе с 2:0 на неутралния терен на “Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен, за да си осигури място в четвъртфиналите на Лига Европа.

Малко след половин час игра напористият Лукаку нахлу уверено в наказателното поле, осигури си пространство благодарение на физическата си мощ и с плътен диагонален шут оплете топката в мрежата – 1:0.

Tова бе 30-ото попадение на плодовития голмайстор във всички турнири през този сезон.

Хетафе бе близо до изравняването, но четвърт час преди края Хорхе Молина пропусна дузпата, отсъдена след намеса на VAR, провокирана от игра с ръка в наказателното поле на уругвайския бранител на Интер Диего Годин.

Надеждите на испанците рухнаха в 83-ата минута, когато Ериксен се оказа на точното място в точния момент, за да порази целта само две минути, след като се появи на терена.

На 1/4-финалите Нерадзурите ще се изправят срещу победителя в дуела между Байер Леверкузен и шотландския Рейнджърс. Германците спечелиха първата среща на “Айброкс” с 3:1.