Клермон шокира Лион след обрат
Клермон прави страхотен сезон, а за Лион кампанията е разочарование

Клермон осъществи пълен обрат срещу гостуващия Олимпик Лион и го победи в 2:1 в мач от 35-ия кръг на френското първенство. Гостите от Лион поведоха в резултата в 22-рата минута чрез бившия нападател на Арсенал Александър Лаказет. Само три минути по-късно Грежон Киай изравни за Клермон от дузпа, отсъдена за нарушение на Кастело Лукеба.

В 65-ата минута Киай направи пълния обрат, след като засече отблизо остро центриране на Мади Зафан, а в третата минута на добавеното време драмата стана пълна, след като съдията Рюди Буке отсъди дузпа за Олимпик Лион за игра с ръка на защитника Комнен Андрич в наказателното поле, като гледа ситуацията на видео повторения.

Александър Лаказет стреля от бялата точка, като се опита да заблуди вратаря и спря преди удара си, но Мори Диау не се хвърли предварително и парира удара в десния ъгъл.

Клермон скочи с три места нагоре в класирането и вече е на 8-о място. Олимпик Лион е една позиция по-нагоре в подреждането.