Колумбия спечели битката с Еквадор, Жорди Кайседо игра
Едвин Кордона реализира единствения гол в края на първото полувреме

Колумбия надделя над Еквадор с 1:0 в първата си среща от група В на Копа Америка, като автор на единственото попадение стана Едвин Кордона малко преди края на първото полувреме.

В средата на втората част на двубоя, състоял се на на “Арена Пантанал” в Куяба, в игра за Еквадор се появи асът в атаката на ЦСКА София Жорди Кайседо.

Срещата беше доста оспорвана, а на моменти се стигаше и до прекалено твърди единоборства.

В крайна сметка Колумбия прибра пълния комплект точки, след като Кордона се разписа след заучена комбинация в 42-ата минута. Ситуацията беше разгледана от системата за видео-наблюдение VAR поради съмнения за засада, но такава не беше установена.

Пет минути след подновяването на играта еквадорците имаха претенции за дузпа след интервенция срещу Гонсало Плата в наказателното поле на Колумбия, но реферът Нестор Питана подмина ситуацията.

Малко по-късно на терена се появи и Жорди Кайседо, но до изравнителен гол така и не се стигна.

В първия мач в групата домакините от Бразилия записаха комфртна победа с 3:0 над Венецуела.

В петък Колумбия ще се изправи срещу Венецуела, а другия понеделник Еквадор ще играе също срещу Венецуела. В групата е и отборът на Перу.