Европейската и южноамериканската футболни конфередации (УЕФА и КОНМЕБОЛ) сформираха още една съвместна надпревара след възстановяването на “Финалисима”, в двубой в който среща си уреждат носителите на Европейското първенство и Копа Америка, а първата среща от турнира Аржентина надделя над Италия.
“Club Challenge” ще се казва новата клубна надпревара между двата континента и идеята е, тя да бъде в една среща, която ще срещне носителите на вторите по сила клубни турнири на континентите – Лига Европа и Копа Судамерикана.
Тази година това са тимовете на Севиля и Индепендиенте дел Вайе, а епизод първи на “Клуб Челиндж” ще бъде на 19 юли. Носителят на новата купа ще е определен в едим мач, който ще се изиграе на стадиона на андалусийци „Рамон Санчес Писхуан“.
УЕФА стартира разследване срещу Ювентус за финансови нередности
Флик иска загубата от Севиля да подейства положително за Барселона
Севиля отупа Барселона с 4:1 и ги спря за върха в Ла Лига 
