Козенца с първа победа за 2022-ра в Серия “Б”, Христов не влезе
"Вълците" стигнаха до пълен обрат срещу Алесандрия.

Италианският втородивизионен Козенца, където играе българският национал Андреа Христов, най-после успя да стигне до така чакания успех в Серия “Б”, след като надделя над Алесандрия с 2:1.

По този начин тимът на Христов, който не влезе в игра в днешната среща, сложи край на кошмарната си серия от 15 мача без победа.

Матео Ди Дженаро откри за Алесандрия в 29-ата минута, а Козенца стига до пълния обрат в мача с попадения на Микеле Кампорезе в 60-ата и Хоакин Ларивей в 81-ата минута.

По този начин тимът на Козенца остава на плейофната 17-ата позиция във временното класиране, но вече с актив от 23 точки, като се изравни с днешния си съперник, който обаче заема 16-ото място заради преките двубои помежду им.