Младият диамант в халфовата линия на Славия Филип Кръстев се разписа с глава в средата на второто полувреме, за да осигури жадуваната първа победа на Белите в първенството – 1:0 срещу Царско село.

В 72-ата минута дейният Кръстев оплете топката в мрежата зад Джони Пласид с глава след прецизно центриране на Емил Стоев.

Това бе едва третият гол, реализиран от Славия през този сезон, а с успеха над тима на Любо Пенев Белите събраха 4 точки и останаха на предпоследната 13-а позиция във временното класиране.

Гостите имаха своите шансове и на два пъти удряха греди – първо това стори Мартин Кавдански след тридесетина минути игра, а в края на първото полувреме Борис Галчев изпълни по прекрасен начин свободен удар, но топката пак се отби в гредата.

Царско село, който не познаваше вкуса на поражението в първите пет кръга и дори не бе инкасирал гол, се свлече до осмото място с девет точки, като това бе втора поредна загуба за Царете след домакинското подхлъзване срещу Ботев (Враца).

В следващия кръг Славия гостува на Монтана, а Царско село ще приеме Черно море.

“Дългоочаквана победа,” коментира временният наставник на Белите Мартин Кушев. “Всички я искахме след резултатите, които записахме от началото на сезона. Имаше много борба и от двата отбора. Царско село също имаше положения, но ние успяхме да реализираме.

„Като цяло контролирахме мача. Царско село играеше през първолто полувреме повече на контраатака, но не съм аз човека, който да коментира играта им. Момчетата тренираха сериозно и напълно заслужено се поздравиха с успеха.

“Добре развита атака по фланга и центриране на ниво. Няма значение кой ще е футболистът, който ще попадне в такава ситуация, а е важното да е концентриран и да вкара.

„Притеснява ни, че на статични положения има много пропуски. Трябва да има повече концентрация. Тренираме и продължаваме напред. Според мен имаше психологическо затормозяване в момчетата. Не е приятно да тръгнеш с една точка от седем мача.

“Има напрежение. Виждам го на терена, затова има страх и припряност на терена, но с победите всичко ще си дойде на мястото.”

Наставникът на гостите Любо Пенев пък обяви, че резултатът не отразява реално показаното на терена.

“Липса на концентрация,” започна той. “Тези последни метри преди вратата…

“Несправедлив резултат с оглед на това, което показахме. Момчетата се стараха. Играха така както искахме. Без гол няма как да победим. Славия имаше една ситуация в края на мача и я вкараха. Това е. Имаме 6-7 положения, трябва да вкараме. Ще се трудим и ще се учим.

“Доволен съм от отбора. Казвам, че е несправедлив резултатът. 6-7 ситуации и си тръгваме със загуба след едно положение в края на мача за Славия.”

СЛАВИЯ – ЦАРСКО СЕЛО 1:0 (0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Филип Кръстев (72)

Славия: 32. Антониос Стергиакис, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17. Радослав Терзиев, 83. Христо Попадийн, 93. Атанас Кабов (56′ 71. Емил Стоев), 38. Милен Гамаков (60′ 77. Георги Вълчев), 10. Янис Карабельов, 11. Радослав Кирилов, 20. Филип Кръстев, 9. Калоян Кръстев

Резерви: 13. Светослав Вуцов, 71. Емил Стоев, 23. Емил Виячки, 7. Венцислав Христов, 8. Димитър Рангелов, 77. Георги Вълчев, 4. Петър Патев

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански (64′ 22. Луис Педро), 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука (73′ 9. Мирослав Будинов), 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 14. Божидар Васев, 21. Емануил Манев (73′ 17. Янис Геролему), 25. Дилан Мертенс, 93. Иван Бандаловски

Резерви: 1. Михаил Иванов, 20. Васил Божинов, 9. Мирослав Будинов, 98. Тома Ушагелов, 2. Дилян Георгиев, 22. Луис Педро, 17. Янис Геролему