Кристофър Нкунку изпрати РБ Лайпциг към полуфиналите в ЛЕ
Френският нападател за пореден път показа колко е важен за отбора си, отбелязвайки и двете попадения за успеха на "червените бикове".

Германският РБ Лайпциг се наложи с 2:0 при визитата си на Аталанта в четвъртфиналния мач-реванш от Лига Европа и така с общ резултат 3:1 изхвърли италианците от турнира.

В герой за “червените бикове” се превърна френският офанзивен футболист Кристофър Нкунку, който бе точен в 18-ата и 87-ата минута.

Гостите от Германия излязоха напред в резултата в 18-ата минута, когато след светкавична контраатака Конрад Лаймер навлезе в наказателното поле на Аталанта и с остър пас намери Кристофър Нкунку, който не пропусна да отбележи.

Възпитаниците на Доменико Тедеско сложиха точка на спора в 87-ата минута след втори гол на Кристофър Нкунку, който този път падна от изпълнение на дузпа.

По този начин тимът на РБ Лайпциг стана първият полуфиналист в тазгодишното издание на Лига Европа, като това ще бъде първо участие в тази фаза от надпреварата за “червените бикове”.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Аталанта: 1. Хуан Мусо – 15. Мартен де Роон, 28. Мерих Демирал, 6. Хосе Луис Паломино – 33. Ханс Хатебор, 7. Теун Коопмайнерс, 11. Ремо Фройлер (к), 77. Давиде Дзапакоста – 18. Руслан Малиновски, 10. Жереми Бога – 91. Дуван Сапата

Резерви: 31. Франческо Роси, 57. Марко Спортиело, 9. Луис Муриел, 13. Джузепе Пецела, 19. Берат Джимсити, 20. Валентин Михайла, 32. Матео Песина, 42. Джорджо Скалвини, 46. Джорджо Читадини, 59. Алексей Миранчук, 88. Марио Пашалич

Треньор: Джанпиеро Гасперини

РБ Лайпциг: 1. Петер Гулачи – 2. Мохамед Симакан, 4. Вили Орбан, 32. Йоско Гвардиол – 39. Бенямин Хенрикс, 44. Кевин Кампъл, 27. Конрад Лаймер, 3. Анхелиньо – 25. Дани Олмо – 33. Андре Силва, 18. Кристофър Нкунку

Резерви: 13. Филип Чаунер, 31. Хосеп Мартинес, 9. Юсуф Поусен, 10. Емил Форсберг, 14. Тайлър Адамс, 16. Лукас Клостерман, 17. Доминик Собослай, 22. Норди Мукиеле, 23. Марсел Халстенберг, 37. Ларс Ребигер, 38. Уго Новоа

Треньор: Доменико Тедеско