Лацио на 1/4-финал след измъчена победа над Удинезе
Следващият съперник на римските "орли" е Милан

Римският Лацио се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия след трудна победа с 1:0 срещу Удинезе, постигната след продължения.

Автор на единственото попадение стана влезлия като резерва в средата на второто полувреме Чиро Имобиле. Той бе точен в първата минута на второто 15-минутно продължение.

Данило Каталди намери с прецизно дълго подаване Имобиле, който избяга от засадата и останал сам срещу стража на Удинезе Марко Силвестри, го прехвърли и реализира.

Двубоят беше белязан от комичен инцидент между играча на гостите Игнасио Пусето и треньора на домакините Маурицио Сари.

Халфът на Удинезе подгони една трудна топка край тъча, а в резултат се вряза в намиращия се наблизо наставник. Първоначално всички се притесниха за здравето на 63-годишния специалист, но след това стана ясно, че всичко е наред.

В следващия етап на турнира Лацио ще има още по-сериозен тест. Римските „орли“ ще гостуват на „Сан Сиро“ на Милан.