Лацио не сбърка при визитата си на Специя
Това е 8-ми пореден мач без загуба за "орлите" в Серия А

Отборът на Лацио затвърди второто си място в Серия А след като победи Специя с класическото 0:3. Загубата за Специя означава, че тимът остава под заплаха да играе в Серия Б през следващия сезон.

Гостите поведоха в 36-та минута на двубоя като точен от дузпа за “орлите” бе Чиро Имобиле. Това бе 9-то попадение за стрелеца от началото на сезона в Серия А. Второто попадение бе дело на бързоногия бразилец Фелипе Андерсон.

Двубоят стана още по-кошмарен за Специя в 84-та минута, когато Итън Ампаду получи втори жълт картон и бе изгонен.

Крайното 0:3 бе оформено от Маркос Антонио в 89-та минута.

Лацио вече успя да натрупа преднина от 10 точки пред 5-тия в класирането Интер, което означава, че “орлите” могат смело да мечтаят за участие в Шампионска лига през следващата кампания.