Лацио удари Рома и спечели битката за Рим
"Орлите" преодоляха съпротивата на десетима от "джалоросите".

Лацио се наложи с минималното 1:0 над вечния си съперник Рома в “Дерби дела Капитале” от 27-ия кръг на Серия “А”.

Матия Дзакани реализира единственото попадение на “Олимпико” в 65-ата минута и чрез него “орлите” победиха “вълците”.

Отборът на Жозе Моуриньо остана в намален състав още в 32-ата минута, след като Рожер Ибаньес получи втори жълт картон след нарушение срещу Сергей Милинкович-Савич и трябваше да напусне терена.

Казале имаше нещастието да си отбележи автогол в 67-ата минута при центриране от фал, но попадението бе отменено от ВАР заради засада на Крис Смолинг.

В следващия кръг от италианското първенство Лацио ще гостува на Монца, докато Рома ще посрещне Сампдория.

Лацио – Рома (1:0)

1:0 Дзакани (65′)

Съставите на двата тима:

Лацио: Проведел, Марушич, Казале, Романьоли, Хисай, Милинкович-Савич, Каталди, Алберто, Педро, Андерсон, Дзакани

Треньор: Маурицио Сари

Рома: Патрисио, Манчини, Смолинг, Ибаньес, Залевски, Кристанте, Вайналдум, Спинацола, Дибала, Пелегрини, Белоти

Треньор: Жозе Моуриньо