Лайпциг победи Байерн Мюнхен и вдъхна надежда на Борусия Дортмунд
Битката за титлата в Бундеслигата се завърза

Байерн Мюнхен допусна домакинска загуба срещу Лайпциг с 1:3. По този начин баварците са на само точка пред Борусия Дортмунд, които обаче имат мач по-малко. Това означава, че ако “жълто-черните” спечелят гостуването си на Аугсбург те ще задминат Байерн и ще имат две точки преднина на върха на таблицата само една среща преди края.

Байерн поведе в 25-ата минута след гол на Серж Гнабри. Попадението на немеца обаче не бе плод на индивидуална класа, а на брилянтно изградена отборна атака.

През второто полувреме обаче Лайпциг нанесе своя удар. Точен в 65-ата минута бе Конрад Лаймер, който завърши светкавична контраатака на “биковете”.

9 минути по-късно Лайпциг нанесе и втория си удар. Кристофър Нкунку бе повален от Бенжамен Павар в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която французинът впоследствие отбеляза.

В 88-ата минута Лайпциг получи възможност да изпълни нова дузпа след игра с ръка на Нусаир Мазрауи в наказателното поле. Тя отново бе реализирана, но този път от Доминик Собослай.

Победата помогна на Лайпциг да затвърди третата си позиция в таблицата. “Биковете” вече имат 63 точки и са недостижими в зона Шампионска лига.