Лайпциг с нова победа над Фрайбург
РБ Лайпциг записа втора победа над Фрайбург в рамките на няколко дни
За втори път през седмицата отборите на Фрайбург и Лайпциг се изправиха един срещу друг. Първият мач бе за Купата на Германия и бе спечелен от “биковете” с категоричното 1-5.
Този мач също бе доста важен, понеже двата отбора се борят за Топ 4 на Бундеслигата и отново бе спечелен от Лайпциг с 1-0 Гостите доминираха през първото полувреме като най-опасната ситуция се разви още в 6-ата минута, когато Тимо Вернер удари страничния стълб. През втората част отново гостите владееха играта и стигнаха до гол в 72-ата минута.
Кевин Кампъл направи рейд и след като ударът му се удари в играч на домакините, топката се върна в него и той отбеляза. След победата си Лайпциг се качиха на трета позиция с актив от 57 точки, докато Фрайбург заемат 5-а позиция с 56 точки.