Лаказет вкара 150-тия си гол за Лион при равенство на “хлапетата”
По този начин нападателят се изкачи до второ място във вечната клубна ранглиста на голмайсторите на Олимпик Лион

Александър Лаказет реализира 150-ото си попадение за Олимпик Лион, като с този гол преодоля пасив на тима си спечели точка срещу Нант в мач от 28-ия кръг на френската Лига 1 завършил 1:1.

“Хлапетата” допуснаха попадение още в самото начало на срещата. В третата минута Риу отрази удар на Мостафа Мохамед, но топката се отби в тялото на централния бранител Кастело Лукеба и влезе в мрежата на домакините. Лаказет обаче реагира бързо и изравни за своя тим в 24-та минута, когато преодоля бранителя Никола Палуа и вкара за крайното 1:1.

Това е негов 21-и гол в 28 мача от началото на сезона. По този начин нападателят се изкачи до второ място във вечната клубна ранглиста на голмайсторите на Олимпик Лион, след като се завърна в клуба от Арсенал, но за него имаше и негативна новина във вчерашната петък вечер. Наложи му се да напусне терена в средата на второто полувреме заради все още неизяснена травма.

Лион остана на десето място в класирането на Лига 1, докато носителят на купата Нант е 14-и.