ЛеБрон се помъчи, но не успя да победи сам Портланд
ЛА Лейкърс загуби с 106:107 в мач от редовния сезон на НБА

Лошата серия на Лос Анджелис Лейкърс продължава, след като отстъпи със 105:107 в гостуването си на Портланд Трейл Блейзърс в мач от редовния сезон на НБА.

В „Moda Center“ в Портланд двата отбора изиграха много интересен и равностоен мач, през първото полувреме на който гостите от Калифорния взеха аванс от 7 точки – 54:47. През третата и четвъртата четвърти, обаче, Портланд стигна до обрат в резултата, като така прекъсна лошата си серия от 5 поредни загуби, една от които дойде в ЛА срещу „езерняците“.

С основна заслуга за успеха на Блейзърс беше босненския център Юсуф Нуркич. Той се отбичи с дабъл-дабъл за 33 минути, докато за Лейкърс най-добър отново беше ЛеБрон Деймс, но неговите 30 точки не бяха достатъчни за победа.