Бившият ирландски национал и легенда на Ливърпул – Марк Лоуренсън, е на мнение, че “червените” трябва да спечелят пари от продажба на Мохамед Салах, пласирайки египетския национал в Саудитска Арабия.
Мо Салах продължава да е много ценен футболист в отбора на Юрген Клоп, като през настоящата кампания във Висшата лига има 10 гола в 12 двубоя, като е дал и 4 асистенции. Салах има договор с “червените” до края на сезон 2024/2025, но Лоуренсън смята, че шефовете на „Анфийлд“ не трябва да го удължават, тъй като офанзивният футболист ще навърши 32 години следващото лято и цената му ще се понижи.
„Те трябва да го продадат и да спечелят пари пари. Трябва да са наясно, че може да отиде в Саудитска Арабия поради неговата националност. Клубът ще бъде доволен, след като даде толкова много за Ливърпул, а накрая ще могат да приберат над 100 милиона паунда и всички страни ще са доволни. Знаем какви заплати се плащат там”, казва Лоуренсън пред популярен британски подкаст.
“Според мен Ливърпул вече се оглежда за негов заместник, а самият клуб вече има четирима човека напред, което е добре. Ще бъда изненадан, ако мениджърът и играчът не са говорили по темата“, каза още бившият ирландски национал.
Клуб от Висшата лига иска да привлече футболист на Барселона
Ливърпул подготвя оферта от 100 млн. евро за Брадли Баркола
Ливърпул няма намерение да се разделя с Киеза 
