Лестър е на полуфинал в ЛК след обрат над ПСВ в Нидерландия
Рикардо Перейра с гол в 88-ата минута изхвърли "червено-белите" от турнира.

Английският Лестър сътвори пълен обрат и надделя над ПСВ Айндховен с 2:1 на “Филипс Щадион”, като по този начин се класира за полуфиналите в Лигата на конференциите.

Първата среща в Англия завърши при нулево равенство.

За тима на Брендън Роджърс това е първо класиране на полуфинал в европейски клубен турнир в историята на “лисиците”.

В тази фаза от надпреварата Лестър ще се изправи срещу победителя от двойката между Рома и Бодьо/Глимт.

Тимът на ПСВ Айндховен поведе в 27-ата минута чрез попадение на Еран Захави, но Лестър върна равенството на таблото в 77-ата минута, когато Джеймс Мадисън бе точен след асистенция на Айосе Перес.

В 88-ата минута пък Рикардо Перейра отбеляза победния гол за своя тим, оформяйки пълния обрат в полза на “лисиците” в мача.