Леверкузен стигна до Интер след нова победа над Рейнджърс

Байер Леверкузен си осигури четвъртфинален сблъсък в Лига Европа с Интер след победа и в реванша срещу шотландския Рейнджърс – 1:0.

Германският тим бе спечелил гостуването на “Айброкс” с 3:1 и ответната среща имаше по-скоро протоколен характер, имайки предвид и по-високата класа на бившия тим на Димитър Бербатов,

Още през първата част Леверкузен овладя инициативата, но някакси нулевото равенство оцеля до почивката като най-близо до гола беше Кай Хаверц.

Звездата на домакините най-напред уцели гредата, а след това пропусна въпреки че остана очи в очи със стража на шотландците Алън МакГрегър.

Единственото попадение в срещата стана факт шест минути след антракта – негов автор стана Муса Диаби, а извеждащото подаване бе дело на Чарлс Арангис.

Последваха още няколко удобни положения за Леверкузен, а в самия край възможности се появиха и пред Конър Голдсън и Грег Стюърт от Рейнджърс. Така или иначе до нов гол не се стигна.